زومد
زومد

رفع خطای Err_Connection_Timed_Out در گوگل کروم

Err_Connection_Timed_Out

اگر هنگام استفاده از مرورگر کروم با خطای Err_Connection_Timed_Out مواجه می شوید، در اینجا راه حل این مشکل را به شما آموزش خواهیم داد.

مرورگر گوگل کروم در کنار موزیلا فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر و اوپرا جزو محبوب ترین مرورگر های مورد استفاده کاربران جهان است. اما این مرورگر گاهی اوقات با خطا های متفاوتی رو به رو می شود. شما هنگام رو به رو شدن با این خطا ها ممکن است بسیار آزرده شوید، به خصوص خطای رایج Err_Connection_Timed_Out که با عنوان Err Connection Timed Out نیز شناخته می شود.

Err_Connection_Timed_Out

Err_Connection_Timed_Out

این خطای اتصال در مرورگر کروم در کنار پیغام خطای This webpage is not available به نمایش در می آید. دلیل به وقوع پیوستن این خطا می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • فایل hosts اتصال را مسدود کرده است.
  • سیستم فایروال اتصال را مسدود کرده است.
  • تنظیمات غیر صحیح پراکسی یا LAN.
  • پیکربندی غلط تنظیمات DNS.

اما در صورتی که با این خطا مواجه شوید، اصلا جای نگرانی نیست. راه های ساده ای وجود دارد که شما قادرید با به کارگیری آن ها این مشکل را حل کنید. این روش ها ساده و

گام به گام هستند. همانطور که گفتیم این خطا ممکن است به دلایل متعددی رخ داده باشد، پس شما باید همه روش ها را یکی یکی امتحان کنید تا مشکل حل شود.

فایل hosts در سیستم ویندوز می تواند دلیل اصلی رخ دادن خطای connection timed out باشد. شما می توانید به راحتی فایل hosts را ویرایش کرده و یا آن را بدون دستکاری به نسخه سالم بازگردانی کنید.

برای حل خطای Err_Connection_Timed_Out فایل hosts را بررسی و تعمیر کنید

برای ویرایش فایل hosts در ویندوز به موقعیت زیر مراجعه کنید:

C:\Windows\System32\drivers\etc

در پوشه etc فایلی به نام hosts وجود دارد. روی آن کلیک راست کرده و آن را با استفاده از Notepad یا نرم افزار ویرایشگر متن دیگری مثل Notepad++ باز کنید.

Err_Connection_Timed_Out

Err_Connection_Timed_Out

شما باید تمامی خطوط بعد از علامت هشتگ (#) را پاک کنید. اگر شما می دانید که نحوه کار فایل hosts چگونه است، کافیست هر خطی که مانع از دسترسی شما به سایت مورد نظرتان می شود را حذف کنید. به عبارت دیگر شما باید هر خطی که با علامت # شروع نمی شود را مثل تصویر زیر حذف کنید.

Err_Connection_Timed_Out

Err_Connection_Timed_Out

توجه کنید که برای ویرایش فایل hosts شما باید به حالت مدیریت یا administrator ویندوز دسترسی داشته باشید.

Err_Connection_Timed_Out

Err_Connection_Timed_Out

شما همچنین می توانید ابتدا فایل hosts را به صفحه دسکتاپ خود منتقل نموده و سپس آن را ویرایش کنید. پس از آن، فایل hosts ویرایش شده را در پوشه etc با فایل قبلی جایگزین نمایید. برای انجام این کار باید به حالت مدیریت (administrator) ویندوز دسترسی داشته باشید.

تنظیمات شبکه LAN را در بخش Internet Options بررسی کنید

ممکن است شما قبلا روی تنظیمات شبکه LAN خود از پراکسی یا ساکس استفاده کرده باشید و بعد، غیر فعال کردن گزینه پراکسی را فراموش کرده باشید. گاهی اوقات نیز احتمال دارد نرم افزاری این گزینه را فعال یا ویرایش کرده باشد.

برای بررسی تنظیمات LAN، روی آیکون استارت کلیک راست کرده و Control Panel را انتخاب کنید.

در پنجره Control Panel روی Internet Options کلیک نمایید.

Err_Connection_Timed_Out

Err_Connection_Timed_Out

سپس سربرگ Connections را کلیک کرده و LAN settings را انتخاب نمایید. اکنون تیک هر سه گزینه را برداشته و آن ها را غیر فعال کنید (مانند تصویر زیر). در مرحله بعد روی دکمه OK کلیک نمایید تا تغییرات ذخیره شود.

Err_Connection_Timed_Out

Err_Connection_Timed_Out

در صورتی که مشکل شما به دلیل پیکربندی غلط بخش LAN settings باشید،  با انجام این کار مشکل شما حل خواهد شد.

پیشنهاد ما : ارور DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET در کروم 

پاکسازی و تازه سازی اطلاعات IP و DNS

بروز خطای connection timed out در مرورگر کروم می تواند به دلیل وجود اطلاعات غلط در بخش های IP یا DNS باشد. به همین خاطر شما باید کش DNS را پاکسازی کرده و سپس اطلاعات IP و DNS را بازسازی کنید. این کار می تواند به رفع خطای مذکور کمک کند.

ابتدا خط فرمان (CMD) را در حالت administrator باز کرده و فرمان های زیر را یکی یکی تایپ کرده و پس از وارد کردن هر خط، کلید اینتر را فشار دهید:

ipconfig /flushdns

ipconfig /registerdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

پس از انجام این کار کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی (ریستارت) کنید تا تغییرات اعمال گردد. پس از آن مرورگر را باز کرده و ببینید مشکل حل شده است یا خیر.

command-prompt

command-prompt

این روش می تواند تعدادی دیگر از خطاهای رایج مرورگر گوگل کروم مثل DNS Lookup Failed، Err_Connection_Reset و Err_Name_Not_Resolved را نیز حل کند.

همچنین شما برای حل این خطا و بسیاری از خطاهای دیگر، باید کش و کوکی های ذخیره شده در مرورگر را پاک کنید.

فایروال یا نرم افزار آنتی ویروس را به صورت موقت غیر فعال کنید

گاهی اوقات ممکن است که فایروال یا آنتی ویروس شما تعدادی از سایت هایی را که به امنیت آن ها مشکوک است، مسدود کند. شما می توانید به صورت موقت فایروال ویندوز خود را خاموش کرده و یا نرم افزار آنتی ویروس کامپیوتر را به طور کامل ببندید و سپس بررسی کنید که مشکل حل شده است یا نه.

pause protection

pause protection

در صورتی که با انجام این کار مشکل حل شد، می توانید مجددا فیروال یا آنتی ویروس را فعال کرده و سپس سایت های مسدود شده را به لیست استثنا ها (یا لیست سفید) آن ها بفزایید تا بتوانید از سایت های مورد علاقه خود استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*