تولید محتوای با کیفیت

در این مقاله از گروه آموزشی زومد با تولید محتوای باکیفیت در خمت شما هستیم و به شما آموزش خواهیم داد چگونه محتواهای با کیفیت تولید کنید. همانطور که می دانید کیفیت محتوا تاثیر بسیار زیادی بر روی کسب و کار شما دارد و هر چقدر محتواهای شما با کیفیت و کامل باشد میزان رضایت افزایش می یابد و کاربران شما دنبال کنندگان همیشگی وب سایت شما خواهند بود. حال اگر میخواهید بدانید چگونه می توانید محتوای با کیفیت تولید کنید با ادامه آموزش همراه ما باشید.

تولید محتوای با کیفیت

تولید محتوای با کیفیت

حتما تاکنون این جمله را شنیده اید که محتوا پادشاه است. معنی این جمله این می باشد که هویت اصلی سایت شما و درآمد شما تولید محتوا می باشد همچنین با تولید محتوا می توان مشتریان واقعی جذب کرد و هر چقدر کیفیت محتواهای تولید شده توسط شما بالا باشد میزان محبوبیت شما افزایش خواهد یافت. برای مثال گوگل برای رتبه بندی سایت ها بر اساس اعتبار سایت و سپس کیفیت مطالب به آنها رتبه می دهد و هر چقدر محتواهای شما با کیفیت و مرجع باشند رتبه بیشتری در نزد گوگل خواهید داشت و این گزینه تاثیر مستقیمی با افزایش بازدید و فروش دارد.

 

پیشنهاد ما : نظم در تولید محتوا

چگونه محتوای با کیفیت تولید کنیم ؟

منظور از محتواهای با کیفیت محتواهایی می باشد که از همه لحاظ کامل باشد و کاربران زیادی را تشویق به مطالعه مطالب شما کند. برای این کار باید چند نکته کلیدی را رعایت کنیم تا بتوانیم یک محتوای با کیفیت تولید کنیم که در ادامه به بحث خواهیم پرداخت.

 

رعایت اصول سئو

یکی از مهم ترین اصول تولید محتوای با کیفیت رعایت سئو می باشد. سئو یعنی بهینه سازی مطالب برای موتورهای جستجو ، شما باید مطالب خود را با رعایت اصول سئو بنویسید و تمامی موارد را رعایت کنید و این کار بوسیله افزونه سئو وردپرس براحتی قابل کنترل می باشد. به شما توصیه می کنیم نسخه پریمیوم سئو وردپرس را خریداری کنید و با توجه به اصول این افزونه مطالب خود را سئو و بهینه سازی کنید.

با رعایت اصل سئو شما بازدید بسیار زیادی خواهید داشت و با عدم رعایت محتوای شما بعنوان محتوای هرزنامه در گوگل خواهد بود و رتبه پائینی خواهید گرفت رعایت اصول سئو در تولید محتوا مبحث بسیار بزرگی می باشد که در آینده به بررسی آنها چه در قالب محصولات آموزشی و چه آموزش های رایگان خواهیم پرداخت.

 

رعایت خوانایی مطلب

یکی دیگر از اصول تولید محتوای با کیفیت رعایت اصل خوانایی مطلب می باشد ، این امکان در ورژن های پیشین افزونه سئو وردپرس افزوده شده است. شما باید با رعایت قواعد خوانایی که در افزونه به شما آموزش داده شده است نوشته خود را خواناتر کنید. برای مثال باید از بندهای طولانی استفاده نکنید چون مطالعه بندهای طولانی برای کاربران خسته کننده و سخت می باشد. همواره سعی کنید مطلب را طوری تنظیم کنید که کاربر بتواند براحتی و بدون خستگی چشم تمامی مطالب شما را مطالعه کند. در آموزش های بعدی بطور کلی در مورد خوانایی افزونه سئو وردپرس به بحث خواهیم پرداخت.

 

رعایت رنگ بندی

شاید رنگ بندی در نگاه برخی مدیران بی تاثیر باشد ولی تجربه نشان می دهد تاثیر زیادی بر روی کاربران و بازدید کنندگان شما خواهد داشت. همیشه سعی کنید مطالب خود را با رنگ بندی قالب خود تطبیق دهید. برای مثال سر تیتر مطالب خود را با رنگ های مناسب رنگی کنید تا کاربر براحتی بتواند متن شما را مطالعه کند و سر فصل ها و سر تیترها را براحتی تشخیص دهد. استفاده از رنگ سیاه در کل مطلب در مطالب طولانی باعث خستگی کاربر می شود ولی با رعایت اصول رنگ بندی کاربر لذت بیشتری از مطالعه مطالب شما خواهد برد.

 

تولید محتوای با کیفیت

تولید محتوای با کیفیت

استفاده از تصاویر

استفاده از تصاویر مرتبط با موضوع محتوا باعث می شود رنگ و لعاب تازه ای به نوشته شما دهد. با رعایت اصول استفاده از تصاویر در بین محتوا و بین مطالب مطالعه محتواهای شما راحت تر خواهد بود . سعی کنید از اینفوگراف ها و تصاویر متن دار استفاده کنید زیرا تاثیر زیادی بر روی کاربر دارد. شما باید تصاویر را بین بندهای خود تقسیم کنید و در جایی که احساس کردید نوشته شما بسیار طولانی شد از تصاویر برای جداسازی استفاده کنید.

اگر شما اصول بهینه سازی تصاویر را یاد بگیرید و حجم تصاویر خود را کاهش دهید استفاده از ۱۰ تصویر در یک نوشته کمتر از ۰٫۵ مگابایت از حجم هاست شما را اشغال خواهد نمود و بارگذاری مطالب شما با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت. برای تست یک نوشته طولانی را منتشر کنید بدون تصاویر و همان مطلب را با تصاویر در بین مطالب منتشر کنید و به شخصه مشاهده خواهید نمود نوشته تصاویر دار محتوای کاربر پسند خواهد بود و مطالعه آن بسیار آسان تر از یک متن خالی می باشد.

 

پیشنهاد ما : نکات مهم تولید محتوا

 

رعایت فاصله خطوط و فونت مطالب

برای تولید محتوای باکیفیت شما باید فاصله بین خطوط را طوری تنظیم کنید که نوشته های شما خوانا باشد ، فاصله را باید طوری تنظیم کنید که مطالعه مطلب خسته کننده نباشد و در طرف مقابل نباید طوری تنظیم کرد که فاصله خطوط از همدیگر بسیار زیاد باشد . فونت های نوشته شما نیز باید استاندارد باشد و از فونت های محبوب وب باید استفاده کنید ، استفاده از فونت های زشت و ضخیم جلوه بدی به سایت و نوشته های شما خواهد داد. با رعایت اصولی فاصله خطوط و فونت های استاندارد فارسی مخصوص وب نوشته های شما زیبایی خاص و خوانایی راحتی خواهد داشت.

 

تولید محتوای مرجع و کامل

این نکته را باید بیاد داشته باشید هر محتوایی ، محتوا نیست و هر نوشته طولانی از نظر گوگل و کاربران امتیاز بیشتری نمی گیرد. محتوای شما باید کامل و قبل درک باشد . در نوشته های خود از مطالب بی ربط پرهیز کنید و روی عنوان و موضوع نوشته خود تمرکز کنید. اگر می خواهید یک محتوا تولید کنید سایر نوشته های موجود در وب را بررسی کنید و تکمیلترین آنها را منتشر کنید. زمان زیاد و حوصله زیادی را روی نوشته های خود صرف کنید.

اگر شما می خواهید یک وب سایت موفقی داشته باشید باید صبر و پشتکار زیادی داشته باشید برای مجموعه ما پیش آمده برای نگارش یک محتوا برای سایت خود یا سفارش سایر عزیزان روزها صرف کرده ایم که یک محتوای کامل و مرجع تولید کنیم. یک محتوا می تواند میزان بازدید و فروش را به شما به ارمغان آورد که بیش از حد انتظار شما باشد و اگر به فکر درآمد هستید سعی کنید روی محتواهای خود توجه بیشتری نمائید و نتیجه آن را بزودی خواهید دید.

سعی نکنید نوشته های تکراری وب را دوباره منتشر کنید ، سعی کنید یک محتوای کامل تر با عنوان جذاب و متفاوت هچنین از تصاویر زیبا یا ویدئو در بین محتوای خود استفاده کنید. تولید محتواهای تکراری تنها اتلاف وقت می باشد و شما باید به فکر محتواهای جدید باشید. محتواهایی که تا بحال کسی آنها را ننوشته باشد و با انتشار آن بازدید زیادی را برای سایت خود به ارمغان بیاورید.

 

سخن نهایی

برای تولید محتوای با کیفیت باید هر یک از بندهای بالا را بدقت مطالعه و آنها را رعایت کنید ، به این نکته توجه کنید که تولید محتوای با کیفیت کار بسیار سختی نمی باشد و نیاز به کمی صبر ، حوصله و زمان دارد که شما می توانید با رعایت هر یک از اصول بالا بهترین محتواها را تولید کنید . سعی کنید از یک قالب زیبا ، تصاویر مرتبط  و کم حجم ، فونت و رنگ بندی مناسب و یک محتوای کامل را در وب سایت خود استفاده کنید . بعد از مدت کوتاهی شمار بازدید و کاربران شما افزایش پیدا خواهد نمود.

اگر شما روش های دیگری را پیشنهاد می کنید یا مشکل ، سوالی در مورد تولید محتوا دارید می توانید از بخش پیشتیبانی یا نظرات این مطلب با ما در ارتباط باشید ما بسیار خرسند خواهیم بود که شما عزیزان را راهنمائی کنیم.

فرشید خانزادی

سابقه 10 سال وبمستری و 6 سال سابقه سئو و بهینه سازی و طراحی سایت. علاقه مند به حوزه کسب و کار اینترنتی ، مشاوره و ایده پردازی کسب و کارهای آنلاین. دارای مدرک کارشناسی عمران و به دلیل علاقه به حوزه کسب و کار انلاین ترک تحصیل از کارشناسی ارشد : ) . مدرس دوره های کسب و کار اینترنتی ، بازارایابی اینترنتی ، ارز دیحیتال ، شبکه های اجتماعی ، موفقیت و استقلال مالی

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات